پیام رئیس پوهنحی طب

ارتقای سطح سلامت جامعه، افزایش کیفیت زندگی انسان‌ها و ارائه خدمات طبی و سلامت در بالاترین سطح، رسالت اصلی داکتران و جامعه طبی است. سلامتی فقط فقدان بیماری و نقص عضو نیست، بلکه عبارت است از رفاه و آسایش کامل جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی. بیماری یک اختلال جسمی یا روحی است که سبب تغییر در ساختمان یا عملکرد بخش‌های مختلف بدن و یا رفتارهای فرد می‌شود و رفاه جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی را کاهش می‌دهد.
دانشکده طب دانشگاه کاتب، با درک اهمیت این رسالت و با توجه به نیاز جامعه افغانستان، به عنوان یکی از دانشکده‌های پیشگام در آموزش و تحقیقات طبی در کشور، متعهد است تا با بهره‌وری از روش‌های نوین آموزشی، ترویج تحقیقات نوآورانه، هدفمند و تحول‌ساز علمی و توجه ویژه به اخلاق و ارتقای ظرفیت علمی داکتران، متخصصان، اساتید، دانشجویان و همچنان برای توسعه ای پایدار سطح سلامت جامعه بپردازد. در این راستا، توجه به آموزش، تحقیق و فراهم نمودن زمینه همکاری مشترک و کاربردی آنها رویکرد اساسی دانشکده طب می باشد.
ریاست دانشکده طب، متعهد است تا با همکاری اعضای کادر علمی، محققان و دانشجویان برای رسیدن به اهداف فوق گام‌های موثر و عملی بردارد.

ومن الله توفیق

0 0 votes
Article Rating

Sharingچاپ
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

2024-06-23